SIV/Akro Oludeniz - Paragliding JEMM
Registrovat se

SIV/Akro Oludeniz

termíny:
28.10.2017 – 1.11.2017
instruktor:
Tomáš
Akce je určtena pro:
začátečník (po základním kurzu), pokročilý (létá termiku), zkušený (létá přelety)

Paragliding SIV (Kurz nestandartních letových režimů) a Akro kurz v Oludeniz

Během SIV kurzu se můžete naučit všechny možné formy ovládání a kontroly svého padáku. Od kolapsů a wingoverů až k regeneraci případně i k SATům, pokud si to budeš přát. Až potom poletíš nějaký přelet, budeš mít větší sebedůvěru a mnohem lépe budeš ovládat své křídlo, což Ti umožní soustředit se na samotný let, na hledání termiky, osvobodí Tě to a pomůže Ti to doletět dál.

Každý SIV manévr nebo figuru probereme na detailním briefingu a během letu Tě bude provázet Tomáš prostřednictvím vysílačky. Tomáš bude dole na záchranném člunu nebo na břehu (pokud bude na člunu asistent) a bude Tě detailně provádět každou figurou. Po létání bude následovat briefing, kde probereme všechny lety, které jsme ten den udělali a podíváme se, na co se zaměříme následující den.

Všechny lety natáčíme a během večerního briefingu si je přehráváme abychom se poučili do dalších letů. Nahrávky Ti pomáhou se zdokonalit a pochopit, co se vlastně během daného manévru děje. Doma, ve svém volném čase, si pak můžeš projít své figury znovu. Zkopírujeme Ti je na tvůj flash disk nebo pošleme emailem ke stažení. Pro piloty je velmi přínosné si po čase vše projít znovu a také to, že se o své zážitky mohou podělit s přáteli a rodinou je velká výhoda.

Smyslem tohoto kurzu je dodat pilotům potřebnou důvěru ve své schopnosti ovládat padák a poradit si v každé situaci. Velmi důležité je tedy rádiové spojení s instruktorem a pochopení letové úlohy. Pokud si nebudeš jist/a letovou úlohou, nic se neděje, zeptej se, jsme tady pro Tebe abychom Ti pomohli. Chceme aby si si z tohoto kurzu odnesl/a maximum v pozitivním slova smyslu. Pokud některou z figur dělat nechceš, pak se s námi poraď a my Ti přizpůsobíme SIV program tak, aby vyhovoval Tvým potřebám. Můžeme dělat jakékoliv figury na které jsi připraven/a jak svými schopnostmi tak i sebedůvěrou.

Program figur jsme pečlivě navrhli tak, aby byl progresivní, aby jste se co nejvíce naučili a vytěžili maximum pro paraglidingový život. Každý let ale přizpůsobujeme pilotovým momentálním schopnostem a možnostem ale i požadavkům, ať už se účastníš kurzu SIV nebo Acro. Nebudeme Tě tlačit do žádných figur, na které nebudeš připraven/a a Ty sám/sama nebudeš chtít postupovat dále v programu. Vždy mysli na to, že Ty jsi pilot ovládající svůj padák a pokud jde o Tvou bezpečnost, jsi to ty, kdo má poslední slovo.

Instruktor je Tvůj poradce a průvodce, který Ti rád pomůže s jakýmkoliv pilotním problémem a bude s tebou pracovat na budování tvé pilotní sebedůvěry. Všichni piloti na kurzu jsou kvalifikovaní a dostatečně zkušení piloti a očekáváme od každého, že se rozhoduje sám za sebe. Každý pilot na kurzu musí umět samostatně startovat i přistávat. V případě jakýchkoliv pochybností nebo nejasností se určitě ptej.

SIV kurz je situován do úžasné Turecké destinace nedaleko města Fethyie na pláž v Oludeniz. Budeme létat z 2000m vysoké hory Babadag a přistávat budemem na pláži.

Tomáš Lednik je velmi zkušený a kvalifikovaný instruktor paraglidingu. SIV kurzům se věnuje od roku 2005 a za tu dobu poznal široké spektrum pilotů v nestandartních situacích. Díky tomu prohlubuje své lektorské a trenérské schopnosti. Trenérem je Tomáš nejenom duší, ale i vzděláním a jako jediný český instruktor se honosí také titulem "Trenér první třídy" pro padákové sporty, který získal na Karlově Univerzitě v Praze. Můžete se tedy těšit na kvalitní SIV a akro tréning.

Kurz je vhodný i pro akro-piloty začátečníky. Tomáš tě provede akro manévry, které se chceš naučit. Informuj nás o svých preferencích a přáních v políčku pro poznámky v registračním formuláři.

Cena kurzu: 10000 Kč

V ceně kurzu:
 • automatická záchranná vesta
 • rádiové spojení s instruktorem
 • video nahrávky tvých figur a menévrů
 • každodenní briefing a analýza prováděných manévrů
 • záchranný člun

Cena nezahrnuje:
 • náhradní náplně do záchranné vesty v případě použití (25 euro za kus)
 • ubytování (v čerstvě zrekonstruovaném hotelu Tonoz Beach 50 metrů od pláže včetně snídaně za velmi příznivou cenu 17 Euro/osoba se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji. Při vlastní rezervaci vám tuto cenu nemůžeme garantovat.)
 • strava (společné večeře kombinované s briefingem máme v příjemné a paraglidingu nakloněné restauraci Cloud 9 se slevou ze standartních cen)
 • transport na kopec (cca 13 Euro/výjezd včetně vstupného do národního parku)

Co musíš splňovat?

 • platnou pilotní licenci
 • Měl bys dokázat průměrně zvládnout start a přistání.
 • Sjednané pojištění odpovědnosti pro evropu
 • Sjednané cestovní pojištění do zahraničí zahrnující rizikové sporty.

BONUSY:

 • kurz používání D-bagu pro začínající akropiloty za cenu 2000 Kč.
 • zdarma tandemový let pro tvůj nelétající doprovod


Doporučení pro cestu:
Se vším poradíme a pomůžeme, z cestování strach mít nemusíš ;).
Mapa:

Registrace na akci:

Po registraci na akci od nás obdržíš automaticky generovaný email s údaji o Tvé přihlášce. Do pár dní po přijetí Tvojí registrace Tě budeme kontaktovat s detaily o akci, na kterou si se registroval/a.

Pokud by se nic z toho nestalo, nebo by sis chtěl/a něco upřesnit, neváhej nás kontaktovat na objednavky@jemm.cz nebo na telefonním čísle 608 662 313.

Registrovat se na akci

Komentáře

Přihlásit

Zadej svojí emailovou adresu a my Tě budeme informovat o Jemm novinkách

Novinky//Aktuality

 • Po třech dnech jsme zpět

  Nakonec pouze tři dny trvalo obletět naší zemičku. Poslední den byl 450km zápřah, který jsme si užili maximálně :)

 • Jsme na cestě přes Českou republiku

  Jsme na paramotorovém přeletu Českou republikou, máme s sebou paramotorové speciály Zorro, které si na naší trase můžete vyzkoušet. Zájemci volejte přímo Tomášovi na 608662313 a domluvte si čas a místo setkání. Jak jsme daleko na našem přeletu můžete sledovat online na airtribune https://airtribune.com/18632/tracks__140795/live nebo ze záznamu na xcontest https://paramotors.xcontest.org/world/en/pilots/detail:Touchflyer a nebo na naší souhrnné mapě https://drive.google.com/open?id=1pEWOSz_E22STW36ARneny-nBlMo&usp=sharing

  • Thumb Thumb
 • BGD dny v Beskydech

  Od 19.7. do 21.7. půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si podle počasí výlet do Beskyd a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675. Pokud chcete zůstat v Beskydech více dní, můžeme vám pomoci i s ubytováním.

 • BGD den na Rané u Loun

  Půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si 17.7. podle počasí výlet na Ranou u Loun a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675.

 • Máme BGD EPIC, ostatní je stále na cestě

  Dobrá zpráva je, že BGD EPIC XS, S, M a ML jsou zde a je možné je o víkendu vyzkoušet. Ostatní modely se bohužel zadrhly u dopravce v Norimberku, takže na ně budeme muset počkat do pondělka :-/... Tak pro Epic o víkendu volejte Lucku na 604928675.

/files/data/p/promo-angel-malesiv.png

Komentáře