Základní kurz paraglidingu - Paragliding JEMM

ZÁKLADNÍ KURZ PARAGLIDINGU

PRŮBĚH ZÁKLADNÍHO KURZU PARAGLIDINGU | PODMÍNKY ÚČASTI | KALENDÁŘ | REGISTROVAT SE

Základní kurz paraglidingu tě za jeden týden dovede k licenci paraglidingového pilota. A pokud lítání bylo vždy tvým snem, pomůžeme ti ho splnit. Ukážeme ti, jak můžeš lítat a přitom využít tu nejjednodušší a nejlevnější variantu pohybu ve vzduchu. Nebude to ale týden povalování na pláži, ale týden intenzivní práce.

PRŮBĚH KURZU PARAGLIDINGU

První den tě naučíme, jak se upnout do postroje a vodit padák nad hlavou. Během prvních tří dnů základního kurzu paraglidingu tě naučíme bezpečně odstartovat i bezpečně přistát v rozličných podmínkách, které nám počasí připraví a pomůžeme ti pochopit obecné principy ovládání paraglidingového padáku. Pobíhání po loučkách proložíme zajímavými přednáškami a něco pěkného o paraglidingu si promítneme. Až se ujistíme, že ovládáš ty svůj padák a ne on tebe a že skutečně víš, která ruka je levá a která pravá, posuneme se k výškovým letům. V závislosti na lokalitě půjdeme buď na vysoký kopec nebo na naviják.

Ve všech případech ti ale ukážeme jak úžasný je pohled na krajinu z výšky a jak nepopsatelný pocit paragliding je...když si ve vzduchu. A i když pak přistaneš, pořád si ten pocit poneseš s sebou. Pomůžeme ti pochopit, jak to ve vzduchu chodí a naučíme tě jak se dostat nahoru, ale i jak se bezpečně dostat dolů. A ke konci týdne? Vítej mezi námi piloty! Předáme ti Osobní list, na základě kterého ti na LAA ČR vystaví pilotní průkaz s kvalifikací PILOT paraglidingu.

Během základního kurzu paraglidingu také pochopíš, za jakého počasí budeš radši o lítání pouze snít. A pokud nás takové počasí potká i během kurzu, máme na výběr z mnoha aktivit.

poukaz na základní kurz paraglidingu

PODMÍNKY ÚČASTI

 • Lékařská prohlídka u praktického lékaře, který potvrdí, že jsi schopen paraglidingu (stejná jako na řidičský průkaz). Potvrzení je potřeba vystavit přímo do tvého osobního listu (protokol o výcviku) ve znění „Schopen jako pilot paraglidingu“, součástí toho je samozřejmě i razítko a podpis lékaře. Osobní list si vytiskni na jeden list A4 oboustraně.
 • věk minimálně 15 let
 • písemný souhlas obou rodičů nebo zákonných zástupců, pokud ti už bylo 15 let, ale ještě není 18.

Za týden, po intenzivní společné práci budeš moci s dobrým pocitem odstartovat z kopce a bezpečně přistát. Získáš podklady pro pilotní průkaz a nic už ti nebude bránit v brázdění vzdušných tras. Budeš vědět jak na to. Nebudeme se ale na svět koukat růžovýma brýlema. Budeš na začátku a teprve zkušenosti a respekt k přírodě z tebe udělají opravdového pilota. 

Na kurz se můžeš registrovat prostřednictvím našeho kalendáře paraglidingových událostí a nebo si můžeš koupit dárkový poukaz v našem eshopu.

 

 

základní kurz paraglidingu na Slovensku

základní kurz paraglidingu v Beskydech

 

Základní kurzy paraglidingu v následujících 3 měsících

další termíny >>

Přihlásit

Zadej svojí emailovou adresu a my Tě budeme informovat o Jemm novinkách

Novinky//Aktuality

 • Po třech dnech jsme zpět

  Nakonec pouze tři dny trvalo obletět naší zemičku. Poslední den byl 450km zápřah, který jsme si užili maximálně :)

 • Jsme na cestě přes Českou republiku

  Jsme na paramotorovém přeletu Českou republikou, máme s sebou paramotorové speciály Zorro, které si na naší trase můžete vyzkoušet. Zájemci volejte přímo Tomášovi na 608662313 a domluvte si čas a místo setkání. Jak jsme daleko na našem přeletu můžete sledovat online na airtribune https://airtribune.com/18632/tracks__140795/live nebo ze záznamu na xcontest https://paramotors.xcontest.org/world/en/pilots/detail:Touchflyer a nebo na naší souhrnné mapě https://drive.google.com/open?id=1pEWOSz_E22STW36ARneny-nBlMo&usp=sharing

  • Thumb Thumb
 • BGD dny v Beskydech

  Od 19.7. do 21.7. půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si podle počasí výlet do Beskyd a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675. Pokud chcete zůstat v Beskydech více dní, můžeme vám pomoci i s ubytováním.

 • BGD den na Rané u Loun

  Půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si 17.7. podle počasí výlet na Ranou u Loun a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675.

 • Máme BGD EPIC, ostatní je stále na cestě

  Dobrá zpráva je, že BGD EPIC XS, S, M a ML jsou zde a je možné je o víkendu vyzkoušet. Ostatní modely se bohužel zadrhly u dopravce v Norimberku, takže na ně budeme muset počkat do pondělka :-/... Tak pro Epic o víkendu volejte Lucku na 604928675.

/files/data/p/promo-angel-malesiv.png

Komentáře